Create a Javascript program in which a food processing company buys plastic bottles for its products. A plastic manufacturer sells bottles at a price of 85 cents each bottle, if the company orders 1000 bottles or more. Otherwise the price per bottle is 90 cents. How much the company would pay for both cases.
Comments
Leave a comment