a) Consider a silicon p-n junction at T = 300 K with doping concentrations of NA = 10^16 cm-3 . Given that the built-in voltage Vbi = 0.7 V, determine the doping concentration of the n-side of the junction
"assignmentexpert.com" is professional group of people in Math subjects! They did assignments in very high level of mathematical modelling in the best quality. Thanks a lot
Comments