F=E⋅e=8.7⋅107⋅1.6⋅10−19=1.392⋅10−11NF=E \cdot e=8.7 \cdot 10^7 \cdot 1.6 \cdot 10^{-19}=1.392 \cdot10^{-11}NF=E⋅e=8.7⋅107⋅1.6⋅10−19=1.392⋅10−11N
Need a fast expert's response?
and get a quick answer at the best price
for any assignment or question with DETAILED EXPLANATIONS!