Answer to Question #54115 in Algebra for him

Question #54115
Max bought 2 3/4 pounds green apples, 1 5/8 pounds yellow apples, and 1 5/8 pounds red apples. The total cost was $5.40/ What is the cost for one pound of apples if all apples cost the same amount per pound?
1
Expert's answer
2015-08-17T07:05:38-0400
The answer to the question is available in the PDF file https://www.assignmentexpert.com/https://www.assignmentexpert.com/homework-answers/mathematics-answer-54115.pdf

Need a fast expert's response?

Submit order

and get a quick answer at the best price

for any assignment or question with DETAILED EXPLANATIONS!

Comments

No comments. Be the first!

Leave a comment