Max bought 2 3/4 pounds green apples, 1 5/8 pounds red apples. The total cost was $5.40. What is the cost of apples if all apples cost the same amount?
The answer to the question is available in the PDF file https://www.assignmentexpert.com/https://www.assignmentexpert.com/homework-answers/mathematics-answer-54084.pdf
Comments
Leave a comment