Max bought 2 3/4 pounds green apples, 1 5/8 pounds of yellow apples, and 1 5/8 pounds of red apples. The total cost was $5.40. What is the cost for one pound of apples if all apples cost the same amount per pound?
The answer to the question is available in the PDF file https://assignmentexpert.com/https://assignmentexpert.com/homework-answers/mathematics-answer-53310.pdf
Comments
Leave a comment