The concentration of H+ of a solution of NaOH its POH is 11.3 is?
pH + pOH = 14 \\ pH = 14 -11.3 = 2.7 \\ pH = -log[H^+] \\ [H^+] = 10^{-pH} \\ [H^+] = 10^{-2.7} \\ [H^+] = 0.00199 \;M
Answer: 0.002 M